Eoilya Soğuk Baskı Naturel Sızma Zeytinyağı 5000ml

Diğer bütün yağlar ancak rafine edildikten sonra yemeklik yağ olarak kullanılabilmelerine rağmen zeytinyağı, doğal haliyle de kullanılabilen tek yağdır. Aslında meyve suyudur.

Naturel sızma zeytinyağı, zeytinin doğal niteliklerinde herhangi bir değişiklik olmayacak bir biçimde sadece yıkama, sızdırma, santrifüj ve filtrasyon gibi mekanik veya fiziksel işlemlerle elde edilir. Hiçbir gıda katkı maddesi ilave edilmez. Asit oranı azami 0.8 dir.

Eoilya olarak , Kaz Dağı’nın eşsiz havasıyla Ege denizinin iyot kokusunun poyraz ve karayel rüzgarlarıyla harmanlandığı, Edremit Körfezi’nin tam ortasında yer alan Ulubeyler Köyü’nün Ayvalık tipi zeytinlerinden elde edilen muhteşem aroması, altın rengi, kendine özgü aroması, meyvemsi tadı, kokusu, ağza hoş gelen acılığı ve akıcılığı ile bu eşsiz tadı Eoilya markasıyla sizlerle buluşturuyoruz.

Kendi bahçelerimizden Kasım – Ocak ayları arasında elek üstü zeytinlerden SOĞUK SIKIM yöntemiyle ürettiğimiz zeytinyağımız hava almayan paslanmaz çelik tanklarda korunmaktadır.

Eoilya Zeytinyağı

  • Soğuk Sıkım
  • 5000 ml
2019-06-13T10:04:31+03:00